KWW Zjednoczeni dla Krakowa. Okręg 1.

Pozycja 1.

Rita Mikulska – okręg 1, pozycja 1 -jestem bezpartyjna, zostałamwychowana przez rodzinę o silnych korzeniach i tradycjach na małopolskiej i podkarpackiej wsi, od 10 lat mieszkam w Krakowie. Mój Tata był więźniem obozu Auschwitz za działalność w AK, a Dziadek był więziony i katowany przez Niemców. Rodzina i Polska są dla mnie najważniejsze. Jako radna zadbam przede wszystkim o dobre życie mieszkańców i przyszłość polskich dzieci. Będę edukować krakowian na temat naszych gwarantowanych praw i wolności, jak również obowiązków. Jestem zwolenniczką narodowych referendów w myśl zasady „nasz los w naszych rękach”. Będę wspierać polskich przedsiębiorców. Polski Interes Narodowy i ludzie mają być ponad partyjnymi interesami. Minął czas obietnic. Czas na działanie i ich realizację.

Pozycja 2.

Andrzej Waligóra – okręg 1, pozycja 2 – polonijny działacz Stowarzyszenia „Centrum Edukacji Niepodległościowej – ASOCJACJA” („CEN.ASOCJACJA”) w Wiedniu – partnerskim mieście dla Krakowa na terenie Austrii. Założyciel Stowarzyszenia „SZANUJ ITO”, które implementuje na platformie sprawdzone zdobycze kultury, sztuki i eko-innowacji, kończąc na wzorcu neutralności państwa, wykorzystując geopolityczne położenie Polski.  
Uważam, że konieczna jest w przestrzeni publicznej „Księga Gniewu”. Jestem zwolennikiem pozbawienia urzędników i polityków immunitetów. Numery i słowo „więzień” mieliśmy w Auschwitz i Mauthausen. Oby historia nie powtórzyła się. To zależy głównie od nas samych.

Pozycja 3.

Krzysztof Lisak – okręg 1, pozycja 3 – mam 65 lat. W tym roku przeszedłem na zasłużoną emeryturę. Jestem najprawdziwszym z krwi i kości krakowianinem. Nie pragnę w tym miejscu nic obiecywać, ale dołożę wszelkich starań, aby w naszym kochanym Krakowie żyło się jak najlepiej.

Pozycja 4.

Malgorzata Czarnecka – okręg 1, pozycja 4 – 63-letnia krakowianka. Jako radna zadbam o zielone tereny w Krakowie, o polepszenie warunków życia młodych rodzinn, o aktywizację ludzi starszych i o łączenie pokoleń. Jestem przeciwniczką globalizmu, łamania praw i wolności ludzi.

Pozycja 5.

Pawel Suchanek – okręg 1, pozycja 5 – 51-letni krakowianin. Jako radny zadbam
o wychowanie chłopców na męskich Polaków i dziewczynek na kobiece Polki.
Będę blokować wszystkie chore pomysły i ideologie uderzające w Polskę i w Polaków. Rodzina i Polski Interes Narodowy są dla mnie najważniejsze. Będę zachęcać krakowian do angażowania się w sprawy naszego miasta. Zadbam w Krakowie o promocję tradycji, sztuki, kultury i lokalnych, polskich przedsiębiorców.

Pozycja 6.

Elżbieta Styrylska-Musiał – okręg 1, pozycja 6 – 54-letnia krakowianka. Jako radna zadbam o zdrowy styl życia i o aktywność sportową krakowian. Zwiększę nakłady na młodych i zdolnych ludzi, na polską kulturę, na patriotyczne inicjatywy, na osiedlowe domy kultury i na biblioteki.
Będę zwalczać wyprzedaż terenów miejskich i patodeweloperkę. Zadbam o rozwój zielonych trenów i utworzę miejskie parki z placami zabaw dla dzieci.

Pozycja 7.

Lesław Smagowicz – okręg 1, pozycja 7 – lat 50, żonaty, tata 4 dzieci. Były sportowiec, były reprezentant Polski w futsalu, były krakowski przedsiębiorca, pracownik fizyczny, lider grupy polskich pracowników na północy Norwegii. Zwolennik zmian w prawnej i biznesowej przestrzeni w kierunku – Kraków przyjazny dla krakusów – czyli:
– przedsiębiorców, małego biznesu, seniorek i seniorów, przyszłych pokoleń szkół i wyższych uczelni,
– w drugiej kolejności dla przybyszów i turystów,
– dopiero na końcu dla zagranicznych korporacji i międzynarodowego kapitału,
– transparentny dostęp do wiedzy – co słychać i co się dzieje w Krakowie (radio, TV, Internet).
Przyjaciel tradycji polskich BAB i DZIADÓW: słowiańskim korzeniom naszej państwowości, przaśności parlamentaryzmu szlacheckiego; chrześcijańskiej tolerancji na naszych ziemiach.
Przeciwnik globalizmu i korporacjonizmu, oponent wobec bieżącej narracji wojennej, zmieniającej wojnę proxy za naszą granicą w wojnę, na której Polska (jak zawsze) ma najwięcej do stracenia, adwersarz Agendy 2030 pełnej zakamuflowanych wykluczeń, likwidacji gotówki, kalendarzowi szczepień, Zielonego Ładu, itd.
Prywatnie:
– amator turystycznych wycieczek,
– entuzjasta Bieszczad i Podhala,
– sympatyk biało-czerwonych barw,
– miłośnik literatury pięknej i literatury faktu,
– kontestator prawd objawionych,
– anarchista wobec systemu, ale państwowiec wobec obowiązków,
– lubi słońce i zimno oraz brydża i szachy.

OKREG_1_ulotka_KWW_ZjednoczeniDlaKrakowa