KWW Zjednoczeni dla Krakowa. Okręg 3.

Pozycja 1.

Paweł Maciąga – okręg 3, pozycja 1 – absolwent Politechniki Krakowskiej, zawodowo związany z transportem, emerytowany przedsiębiorca. W Radzie Miasta moim priorytetem będzie budowa napowietrznego metra na magnetycznej poduszce na miarę XXI wieku, jak również udrożnienie płynności samochodowego ruchu.


Nazywam się Paweł Maciąga. Jestem emerytowanym przedsiębiorcą. Ukończyłem Politechnikę Krakowską (kierunek Samochody i Ciągniki – Konstrukcja). Przez całe moje zawodowe życie zajmowałem się transportem. Postanowiłem kandydować do Rady Miasta Krakowa z Komitetu „Zjednoczeni dla Krakowa” – pozycja 1, okręg 3.

W Radzie Miasta chcę walczyć o czysty i przyjazny Kraków, ale nie na zasadzie zamknięcia go dla kołowego ruchu i stworzenia „skansenu” dla turystów. Priorytetem będzie budowa napowietrznego metra na magnetycznej poduszce na miarę XXI wieku. To rozwiązanie jest kilkanaście razy tańsze i szybsze w budowie od podziemnego metra. Drugim, równoległym celem będzie udrożnienie płynności samochodowego ruchu w mieście przez likwidację bezsensownych wysepek, wydzielonych pasów ruchu i rowerowych ścieżek na głównych przelotowych arteriach miasta.

Pozycja 2.

Bartłomiej Świadek – okręg 3, pozycja 2 -37-letni rodowity mieszkaniec Krakowa. Szczęśliwy mąż i ojciec. Patriota i katolik.Pełniąc obowiązki Radnego, przeprowadzę finansowy audyt miasta. Zwrócę szczególną uwagę na: budownictwo i infrastrukturę (wyprzedaż gruntów
i patodeweloperkę), transport i komunikację (ceny biletów MPK i zakaz dla SCT), kulturę – patriotyczne inicjatywy, wspieranie młodych talentów i Domów Kultury.

Jako Radny Krakowa, zacznę przyglądanie się budżetowi miasta od rzetelnego finansowego audytu. Pełniąc moje społeczne obowiązki, zwrócę szczególną uwagę na budownictwo
i infrastrukturę (postaram się wprowadzić kategoryczny zakaz wyprzedaży terenów miasta zagranicznym inwestorom i zablokować patodeweloperkę), transport i komunikację (w miarę możliwości obniżę ceny biletów MPK i powstrzymam wprowadzenie tzw. „stref czystego transportu”), kulturę (będę wspierać patriotyczne przedsięwzięcia, będę dążyć do zwiększenia nakładów na kulturę, co stworzy możliwości wsparcia rozwoju młodych artystów, będę wspierać osiedlowe Domy Kultury i społeczne inicjatywy takie jak „Podwawelskie Planszówki”). Kraków jest Nasz – Mieszkańców.

Pozycja 3.

Dorota Luszowiecka-Nowak – okręg 3, pozycja 3 – przez całe moje dorosłe życie pracuję
 w handlu i w usługach. W Radzie Miasta chcę walczyć o przyjazny Kraków dla małych, osiedlowych sklepików i dla innych lokalnych przedsiębiorców. To oni są siłą napędową naszego miasta. To oni i ich podatki zasilają budżet miasta.

Pozycja 4.

Alicja Hajduk – okręg 3, pozycja 4 – absolwentka wydziału zarządzania Akademii Górniczo-Hutniczej. Jako dziecko uczęszczałam do Państwowej szkoły Muzycznej w Nowej Hucie. Moje pasje to śpiew, taniec i folklor. Byłam członkiem zespołu Pieśni i Tańca UJ „Słowianki”.
W Radzie Miasta chcę zająć się tematyką kultury. Pragnę stworzyć w Krakowie miejsca,
w których dzieci, młodzież i osoby z zespołem Dawna mogłyby bezpłatnie uczestniczyć
w zajęciach folklorystycznego śpiewu i tańca.

Pozycja 5.

Damian Daraż – okręg 3, pozycja 5 – 48-letni mieszkaniec Nowej Huty, fotograf, działacz społeczny, konsultant do spraw komunikacji zbiorowej i urbanistyki miejskiej.

Pozycja 6.

Klaudia Ślusarczyk – okręg 3, pozycja 6 – szczęśliwa żona i matka dwojga dzieci. W Radzie Miasta chcę walczyć o poprawę sytuacji młodych matek na rynku pracy poprzez zwiększenie dostępu do publicznych żłobków i przedszkoli. Pragnę sprawić, aby Kraków stał się miastem przyjaznym dla Krakowian, poprawiając jakość i komfort życia poprzez zwiększenie terenów zielonych, placów zabaw dla dzieci oraz ilości ogrodzonych terenów do wybiegu dla psów.

OKREG_3_ulotka_KWW_ZjednoczeniDlaKrakowa